Milovníci relaxu si u nás nájdu rozprávkovú pohodu, kombinovanú s voňavými vzácnymi esenciálnymi olejmi, vyhrievacími vrecúškami a 10 minútovým oddychom naviac po každej masáži.

Väčšina našej práce však spočíva v odstraňovaní bolestí chrbtice a súvisiacimi problémami. Pod jednou strechou nájdete rehabilitácie, fyzioterapiu, cvičenie pre zdravý a bezbolestný chrbát.

Po dôkladnej diagnostike Vám odporučíme najvhodnejšiu kombináciu masážnych techník volených tak, aby došlo k maximálnemu uvoľneniu a odstráneniu bolesti už pri prvej návšteve. Zároveň poradíme a odporučíme cviky, aby sa bolesti nevracali.

Samozrejmosťou je video nahrávka cvikov vybraných priamo pre Váš zdravotný stav. Vo vážnych prípadoch odporučíme pravidelné cvičenie s našimi fyzioterapeutkami a certifikovanými lektorkami metódy SM systém.

Objednať sa

Naše služby

Myofasciálne technikyKlasická masដportová masážBankovanieKineziotapingReflexná masáž chodidielTehotenské masáže pre budúce mamičkyLymfatická masáž / manuálna lymfodrenáž /Párová masážGua Sha - detoxikačná masážMasáž dažďová kvapka „Raindrop“®SM systém (Smíškova metóda)Základné rehabilitačné cvičenieCenník

Myofasciálne techniky

Je to prvá technika, s ktorou sa u nás stretnete, ovplyvňuje svaly, šľachy, kĺby a prioritne pracuje s fasciami. Už po prvých minútach strávených na lehátku pocítite hlboké uvoľnenie nôh, ramien a krčnej chrbtice, hrudník sa akoby otvorí a začne sa Vám ľahšie dýchať.

Metóda pracuje s vyrovnaním celkového postoja od prštekov na nohách až po krčnú chrbticu. Napravením samotného postoja tela obmedzujeme návratnosť bolestivého stavu. Pre telo má táto technika, až zázračný účinok, za extrémne krátky čas. Je odlišná od klasickej masáže, nepoužíva sa pri nej žiaden olej.

Túto techniku s obľubou aplikujeme, podľa potreby, na pár minút pred klasickou masážou. Dokonale uvoľní obaly svalov – fascie. Následne môžeme klasickou masážou uvoľňovať svaly bezbolestne aj do väčšej hĺbky.

Klasická masáž

Tento typ masáže patrí medzi najbežnejšie. Zbavuje svalstvo prílišného napätia, stimuluje krvný obeh a tok lymfy, čím podporuje vyplavovanie toxínov z tela človeka.

Masáž zameriame na základe Vašich potrieb, ktoré sme zistili pri vstupnej diagnostike. Masáž môže byť čiastková alebo celotelová.

Odporúčaný čas masáže: 90 minút – celotelová masáž (nohy, ruky, chrbát a šija), 60 minút – čiastková masáž (chrbát, ruky a šija).

Pri masážach používame najčastejšie “živý“ slnečnicový olej lisovaný za studena v kombinácií so vzácnymi esenciálnymi olejmi. Tie umocnia celkový účinok masáže, regenerujú svaly a posilňujú imunitu. Masáž v tejto kombinácii zbavuje bolesti, napätia, pomôže zabudnúť na starosti bežného dňa a dovolí Vám dokonale zrelaxovať.

Športová masáž

Je špecifickým druhom masáže. Je vhodná najmä pred alebo po športovom výkone.

Odlišuje sa od klasickej masáže vyšším tempom a väčšou intenzitou. Taktiež zlepšuje krvný a lymfatický obeh a podporuje vyplavovanie kyseliny mliečnej zo svalov, ktorá sa tvorí vo svaloch pri nadmernej fyzickej námahe a spôsobuje takzvanú „svalovicu“.

Bankovanie

Bankovanie je našim silným pomocníkom v boji s bolesťou. Je to skvelý doplnok ku klasickej masáži. Účinok baniek je cielený do väčšej hĺbky a omnoho intenzívnejší. Na počkanie uvoľňuje hlboko zatuhnuté a skrátené svaly, pomáha pri zmrznutom rameno alebo preťažených šľachách.

V našom salóne využívame bankovanie sklenenými alebo plastovými bankami. Banky sa podtlakom aplikujú na pokožku, kde krátkodobo lokálne zvýšia prekrvenie. Doba pôsobenia baniek je rôzna, vždy záleží od Vášho zdravotného stavu. Banky sa prikladajú na pokožku po dobu niekoľkých sekúnd až po cca 20 minút.

Kineziotaping

Táto technika bola pôvodne vyvinutá pre vrcholových športovcov. Základom je aplikácia tejpovacích / elastických / pások na pokožku.

„Tejping“ dokáže plne nahradiť ortézu, zabezpečí kĺbom oporu a to bez obmedzenia pohybu. Nahrádza sadru v prípade zápalu šliach. Uvoľňuje alebo naopak stimuluje svaly k činnosti. Podporuje tok lymfy, odstraňuje opuchy po úraze a ešte omnoho viac.

Samotná páska neobsahuje žiadne hojivé zložky. Účinok na telo zabezpečuje iba ich spôsob nalepenia. Preto je dôležité, aby „tejpy“ aplikoval len školený odborník! Ich pôsobenie pocítite okamžite po aplikácií, najintenzívnejšie počas prvých 2 dní od aplikácie. Pásky nechávame na pokožke nalepené cca do 5 - 7 dní.

Reflexná masáž chodidiel

Pred samotnou masážou Vaše chodidlá absolvujú voňavý kúpeľ s esenciálnymi olejmi. Kúpeľ nohy dokonale uvoľní a pripraví ich na príjemný zážitok.

Naše telo má množstvo “displejov”, kde sa odzrkadľuje náš zdravotný stav. Ako napríklad pleť, uši, dlane, zreničky, jazyk a aj chodidlá. Táto metóda má korene vo východnej medicíne, ktorá je stará vic než 5000 rokov. Má terapeutický, diagnostický a preventívny význam.

Na chodidlách sa premietajú jednotlivé reflexné zóny orgánov a pohybového systému - takže masážou chodidiel premasírujeme a uvoľníme celé telo. Túto techniku taktiež používame v akútnych prípadoch „ seknutého chrbta alebo krku“, keď je postihnutá oblasť natoľko citlivá, že i jemná masáž spôsobuje bolesť. Cez chodidlá uvoľňujeme chrbticu, krčné stavce alebo podporujeme spomalené trávenie. Taktiež touto metódou môžeme zdiagnostikovať stav vnútorných orgánov a následne odporučiť domácu podpornú starostlivosť v podobe prírodnej lekárničky z esenciálnych olejov.

Tehotenské masáže pre budúce mamičky

Naše skúsené masérky Vám poradia akú masáž si vybrať. Polohu v akej je budúca mamička masírovaná starostlivo vyberáme podľa aktuálneho pocitu, zároveň ju prispôsobujeme a meníme počas masáže k maximálnemu pohodliu.

Okamžitá úľava od bolestivých nôh, krku a krížov je samozrejmosťou. Klasická masáž dokáže uvoľniť stuhnuté svalstvo, odstrániť nahromadené napätie a bolesť. Pri masáži môžete ležať na boku alebo sedieť.

Je vhodné s masážami začať už začiatkom druhého trimestra, aby sa chrbtica mohla takto pripravovať na narastajúcu záťaž. Počas tehotenstva zvlášť starostlivo volíme intenzitu tlaku, tak, aby bol čo najviac príjemný a zároveň účinný. V oblasti krížov a bruška je silnejší tlak vyslovenie zakázaný!

Pre opuchnuté nohy je vhodná lymfatická masáž jemnými pomalými hmatmi sa podporuje tok lymfy, čím sa odstráni opuch a uľaví sa od bolesti. Samotná masáž je veľmi jemná a príjemná, pri tejto masáži si dokonale oddýchnete.

Reflexná masáž chodidiel sa v tehotenstve vykonáva menším tlakom ako za bežných okolností. Môžeme ňou podporiť činnosť orgánov, zlepšiť trávenie a hlavne nožičky sa cítia po masáži veľmi ľahké a voľné.

V tehotenstve sa vytvára obrovská záťaž na nohy a chrbticu, preto si doprajte starostlivosti koľko len môžete:) Odporúčaný čas na masáž 60 až 90 minút.

V prípade rizikového tehotenstva sa o vhodnosti masáže poraďte so svojim gynekológom. Je úplnou samozrejmosťou že si počas masáže budúca mamička, odskočí na WC alebo sa čas masáže prispôsobí Vašim potrebám.

Lymfatická masáž / manuálna lymfodrenáž /

Úlohou lymfatického systému je čistiť telo od odpadových látok. Lymfatický systém je podobne rozvetvený ako cievny systém a má na starosti odvádzanie toxických látok z nášho tela. Pokiaľ je jeho funkcia spomalená, môžu nastať rôzne zdravotné ťažkosti. Tie sa prejavujú postupne, nadmerná únava ako psychická tak aj fyzická, pocit ťažkých nôh, pocit ťažkého a spomaleného trávenia, časté nadúvanie, zadržiavanie vody v tele a postupné opúchanie viditeľné na končatinách ale aj na tvári. Lymfatická masáž je určená aj pre Vás ak pociťujete prejavy popísane vyššie a prioritne pre pacientov po akomkoľvek chirurgickom zákroku alebo s diagnózou sloních nôh a rúk.

Špeciálnou kategóriou sú onkologické pacientky, ktoré mali diagnostikovanú rakovinu prsníka a podstúpili operáciu-mastektómiu a následnú liečbu ožarovaním. Vhodnosť lymfatickej masáže ale musí byť odporučená ošetrujúcim lekárom. Počas operácie sa často odstraňujú aj lymfatické uzliny v podpazuší, čo naruší tok lymfy a spôsobuje nadmerné opuchy. S týmito opuchmi si vie poradiť ručná lymfatická masáž, ktorej tlak je veľmi jemný a prispôsobený podľa zdravotného stavu!

V prípade ak chcete riešiť celulitídu odporúčame zoštíhľujúcu alebo anticelulitídnu masáž, s ktorou máme dlhoročné skúsenosti. A hlavne výsledky bez jojo efektu, viď Body basic nižšie.

Kozmetická lymfatická masáž tváre

Je zameraná na vyplavovanie nečistôt z tvárovej oblasti. Ženy túto masáž vedia využívať pred spoločenskou udalosťou, nakoľko masáž vyhladzuje vrásky, odstraňuje opuchy a viditeľne omladzuje pleť. Zároveň odstraňuje bolesti hlavy, odbúrava stres a je dokonalým relaxom a kúskom oddychu v tomto uponáhľanom svete

Párová masáž

Prekvapte svoju polovičku a darujte masáž s lupienkami ruží, v romantickom prostredí zaliatom svetlom sviečok a s ochutnávkou talianskeho Prosseca. Máme pre Vás pripravenú unikátnu zmes esenciálnych olejov podporujúcu radosť a lásku.

Čaká na Vás 60 minútová masáž ( prispôsobená podľa Vášho gusta ) a 30 minút oddychu pre pohodu, uvoľnenie a vychutnanie si skvelého „ prosečka“ . Originálny a jedinečný darček pre príležitosť výročia, alebo oslávenie krásneho dňa plného romantiky.

Gua Sha - detoxikačná masáž

Gua sha – “zoškrabať všetko zlé”, je prastará tradičná čínska metóda, ktorá pomáha odvádzať toxické látky z tela, uvoľňuje bolesti hlavy, zmierňuje silné migrény, pomáha pri liečbe padajúcich vlasov, pri liečbe rôznych defektov na pleti /akné, ekzémy, psoriáza…./, znižuje únavu, stres.. Metóda sa praktikuje pomocou platničky z rohu čínskeho byvola alebo z polodrahokamov.

Prioritne ovplyvňuje kožu, podkožie a fascie. Gua Sha masáž je zázračná tým, že dokáže dokonale uvoľniť napätie vo fasicách BEZBOLESTNE. Táto technika dokáže uvoľniť zablokované miesta účinne, rýchlo a hlave tak aby sa bolesti nevracali.

Masáž dažďová kvapka „Raindrop“®

Túto techniku vyvinul Gary Young na základe svojich bohatých znalostí a skúseností o účinkoch esenciálnych olejov. Mnohé zložky esenciálnych olejov sú skúmané aj súčasnou medicínou pre ich vynikajúce protizápalové, protiplesňové a antibakteriálne účinky. Počas masáže sa esenciálne oleje aplikujú na chodidlá a pozdĺž chrbtice.

Oleje sa aplikujú postupne, táto metóda sa nazýva vrstvenou aromaterapiou. Účinok čistých esenciálnych olejov terapeutickej kvality Young living je až neskutočný.

Je dokázané, že vône veľmi ovplyvňujú naše emócie. Špeciálne vybraných 9 esenciálnych olejov nám prináša nečakaný relax, pohodu a podporujú imunitný systém. Pre túto masáž si vyhraďte 90 minút.

SM systém (Smíškova metóda)

S – stabilizácia

M- mobilizácia chrbtice

Autorom cvičenia SM systém je lekár, neurológ MUDr. Richard Smíšek. Toto cvičenie pod dohľadom školených odborníkov , Vás zbaví, rýchlo a jednoducho, bolestí chrbtice. Slúži na odstránenie skoliózy chrbtice,“ výhrezov“ medzistavcových platničiek (odstránenie vysunutých platničiek), bolesti veľkých kĺbov a hlavne zlepšuje kvalitu života v akomkoľvek veku a v akomkoľvek zdravotnom stave !

Táto technika taktiež slúži ako prevencia vzniku ochorení chrbtice a celého pohybového aparátu. Základom techniky je docieliť, aby klient po absolvovaní niekoľkých hodín cvičenia pod vedením školeného odborníka, vedel cvičiť doma samostatne. Technika pôsobí na posilnenie svalových reťazcov celého tela. Zvlášť sa zameriava na posilnenie svalstva takzvaného „ vnútorného korzetu“.

Cvičene je možné vykonávať na rozdiel od iných cvičení aj vo fáze akútnych bolestí, počas tehotenstva, pred plánovaným operačným zákrokom na chrbticu alebo bedrových kĺbov a taktiež po operačnom zákroku (cvičenie tak urýchľuje regeneráciu ). Cvičenie sa taktiež odporúča pri akýchkoľvek bolestiach chrbtice.

Cvičením sa posilňuje svalová špirála okolo chrbtice a i keď to znie neuveriteľne, pomocou cvičenia SM systém sa dá vyhnúť operácií platničiek alebo skolióze. U nás poskytujem individuálne alebo hromadné hodiny cvičenia. S maximálnym počtom 4. účastníkov.

Základné rehabilitačné cvičenie

V prípade ak Vám hrozí operácia alebo ste po chirurgickom zákroku objednajte sa na dôkladnú diagnostiku. Naše fyzioterapeutky Vám vyberú cviky priamo na mieru podľa Vášho zdravotného stavu. Výnimkou nie sú klienti po operácií bedrového a kolenného kĺbu, po operácií chrbtice alebo vystúpených platničiek.

Cviky vyberáme podľa stavu a aktuálnej kondície klienta. Samozrejmosťou je poskytnutá video nahrávka špeciálnych cvikov, ktorá Vám uľahčuje cvičenie v domácom prostredí.

Cenník masérskych služieb

Služba Cena
Masáž so vzácnymi esenciálnymi olejmi 30 min. 13,50 €
Masáž so vzácnymi esenciálnymi olejmi 45 min. 19,10 €
Masáž so vzácnymi esenciálnymi olejmi 60 min. 23,50 €
Masáž so vzácnymi esenciálnymi olejmi 90 min. 34,60 €
Tejping cena podľa spotreby od 8 do 15 €
Cvičenie individuálne 30 minút 13,50 €
Cvičenie individuálne 45 minút 19,10 €
Cvičenie individuálne 60 minút 23,50 €
Cvičenie hromadné 60 minút /min. 3 osoby/ 8,00 €
Permanentka 5+1 zdarma /60 min./ 117,50 €
Párová masáž 67,00 €
Diagnostika zdravotného stavu cca 30 min. 6,00 €
Kráľovská masáž tváre 60 min. 29,00 €
Topánky - Peter Legwood 52,00 €
*Sankčný poplatok za 30 min masáž alebo cvičenie 6,75 €
*Sankčný poplatok za 45 min masáž alebo cvičenie 9.55 €
*Sankčný poplatok za 60 min masáž alebo cvičenie 11,75 €
*Sankčný poplatok za 90 min masáž alebo cvičenie 17,30 €
Akciové ceny jednotlivých služieb sa môžu líšiť od cenníkových cien.
Jednotlivé akcie a zľavy sa nemôžu navzájom kombinovať.
Zľava pre Seniorov a ZŤP 15% na 30,45,60 a 90 min masáž a cvičenie
Zľavu pre Seniorov a ZŤP nie je možné uplatniť na kúpu permanentky 5+1
* Sankčný poplatok bude účtovaný klientovi, ktorý v prípade rezervovaného termínu sa nedostaví na službu, alebo nezruší termín 24 hodín vopred.
Platný od 01.06.2019

Kontakt

Salón Camellia, s.r.o.
M. R. Štefánika 13
017 01 Považská Bystrica
el.: +421 940 62 19 96
E-mail: info@galeriakrasy.sk
Prejsť na kontakt

Kontakt

Galéria krásy a zdravia Camellia s.r.o.
M. R. Štefánika 13
017 01 Považská Bystrica
Tel.: +421 948 21 78 21
E-mail: info@galeriakrasy.sk
Prejsť na kontakt

Sledujte nás naFacebooku