… je umenie. Pre zákazníčku predstavuje príjemnú zmenu, znovuzrodené sebavedomie či dokonca oddych a odreagovanie. Vďaka líčeniu sa môžete behom pár minút zmeniť na neodolateľnú krásku alebo decentnú dámu.

Pre mňa ako vizážistku je každý make-up individuálny, musíme zohľadniť osobnosť ženy, jej oblečenie, správanie a najmä dávame dôraz na trvácnosť make-upu. Neexistuje, aby sa po pár hodinách líčenie začalo roztekať. Úspech dlhotrvajúceho make-upu sa ukrýva v príprave pleti, preto naše líčenia sú časovo náročnejšie ako v iných salónoch.

O kvalite tejto služby svedčí aj certifikát o akreditácii nášho salónu.

Objednať sa

Naše služby

LíčenieFarebná typológia

Svadobné líčenie

Najväčšie faux-pas v svadobnom líčení je, ak sa o polnoci, pri odčepčovaní alebo inej zábave Vaše líčenie roztečie a o lícenke, make-upe a tieňoch nie je ani zmienky :-(. A ak kvôli ničomu inému, tak toto by mal byť dôvod zveriť sa do rúk odborníkom. Vôbec však nemienime zjednodušovať dôležitosť svadobného make-upu, farby očných tieňov, rúžu a líčiek – sú neuveriteľne dôležité a dotvárajú obraz krásnej nevestičky. Súčasťou svadobného líčenia je preto skúška líčenia, ktorú odporúčame urobiť najneskôr 1 mesiac pred svadbou. V prípadne nedostatkov na pleti, šupiniek a pod., máme čas všetko vyhojiť. Súčasťou svadobného líčenia je kompletná príprava pleti:-) Pri voľbe farieb zohľadňujeme individualitu nevesty, farebné doplnky, tón, v ktorom sa svadba nesie a módne trendy.

Je potrebné si rezervovať takmer 1,5 hodinky na kvalitné líčenie.

Denné líčenie

Chystáte sa na dôležité stretnutie, alebo podujatie a potrebujete dobre vyzerať? Denný make-up má viacero podôb. Môže pôsobiť jemne, výraznejšie i extravagantne. Všetko záleží len od Vášho vkusu. Rýchle, no zároveň trváce líčenie i počas horúcich letných dní, je pre nás samozrejmosťou.

Ostatné typy líčenia

Ostatné typy líčenia sa odlišujú intenzitou farieb, výraznými doplnkami líčenia ako napr. umelé riasy, trblietky, ktoré dodávajú líčeniu dynamiku. Na ich základe ponúkame:

Večerné líčenie vhodné na promócie, ples, stužkové, oslava, tanečná zábava, večierok, diskotéka, návšteva divadla…

Foto make-up

Foto make-up, čiže líčenie vhodné na fotenie napr. booku. Možné je objednať si aj osobné líčenie na foto v spolupráci s fotografom. Výsledkom sú umelecké, profesionálne fotky na pamiatku, ako darček pre manžela, do osobného kalendára a podobne. Fotenie môže prebiehať v interiéri alebo v exteriéri.

Vždy si však zakladáme na tom, aby líčenie vydržalo i náročné podmienky.

je aktuálne veľmi preberaná téma. Hneď na začiatku si dovolíme podotknúť, že v tomto článku nájdete iba základné informácie. Podrobnejšie informácie a detailnejšiu diagnostiku sa môžete dozvedieť na našich školeniach.

Farebná typológia

je aktuálne veľmi preberaná téma. Hneď na začiatku si dovolíme podotknúť, že v tomto článku nájdete iba základné informácie. Podrobnejšie informácie a detailnejšiu diagnostiku sa môžete dozvedieť na našich školeniach. Farebná typológia je celá veda. Často sa nám stáva, že vyzeráme unavené, bez energie a dokonca môžeme pôsobiť až odpudzujúco. Je to preto, lebo si zvykneme vyberať farby, ktoré nám nepristanú - či už na vlasy, pri líčení a aj v oblečení. Na základe farby očí a ich jemných pigmentových škvŕn, farby pier a pôvodného odtieňu pokožky a vlasov sa určuje tzv. Farebný typ. Následne platia jednoduché pravidlá, ktoré sa naučíme rešpektovať, aplikovať a akoby mávnutím čarovného prútika sme rozžiarené a príťažlivé.

Niektoré z nás majú to šťastie, že pri výbere farieb sa riadia prirodzeným inštinktom. Tie ostatné sa to žiaľ musíme naučiť.

Myšlienka rozdeliť typy ľudí do štyroch skupín podľa ročného obdobia /jarný, letný, jesenný a zimný typ/ pochádza z USA a jej autorkou je Carole JACKSON. Jarný typ sa vyznačuje svetlou pleťou s jemne zlatistým nádychom prípadne prechádzajúcim do broskyňového odtieňu, líčka sú ružovkasté a vždy napr. po behu vyjdú na povrch aj spod make-upu. Občas u tohto typu nájdeme aj pehy zlatohnedej farby. Opaľujú sa ľahko do krásnej hnedej farby.

Príznačný je odtieň farby vlasov zlatá blond, svetlo hnedá vždy však s nádychom do žlta alebo až červená. Oči nájdeme svetlo modré, šedo zelené či orieškovo hnedé. Ak sa pozorne pozrieme, v dúhovke sa budú nachádzať žlté pigmenty! Tento typ je teda teplý a ak by sme napr. chceli zafarbiť vlásky na studenú bielu farbu, nikdy sa nám to nepodarí. Ak ste sa našli v tomto jarnom type, tak verte, že Vám pristanú pastelové tóny - ružová, broskyňová, teplá hnedá, smotanová, zelená, tyrkysovo svetlá až akvamarínová modrá, džínsová modrá, koralovo červená - to sa týka líčenia, aj oblečenia. Odtieň make-up je v spodných odtieňov beige rady. Šperky si zaobstarajte z tyrkysu, modrého zafíru, slonoviny prípadne biele perly a zlato. Pozor na striebro, platinu a či studenú oceľ.

Jarný typ

Jarný typ sa vyznačuje svetlou pleťou s jemne zlatistým nádychom prípadne prechádzajúcim do broskyňového odtieňu, líčka sú ružovkasté a vždy napr. po behu vyjdú na povrch aj spod makeupu. Občas u tohto typu nájdeme aj pehy zlatohnedej farby. Opaľujú sa ľahko do krásnej hnedej farby.

Príznačný je odtieň farby vlasov zlatá blond, svetlo hnedá vždy však s nádychom do žlta alebo až červená. Oči nájdeme svetlo modré, šedo zelené či orieškovo hnedé. Ak sa pozorne pozrieme, v dúhovke sa budú nachádzať žlté pigmenty! Tento typ je teda teplý a ak by sme napr. chceli zafarbiť vlásky na studenú bielu farbu, nikdy sa nám to nepodarí. Ak ste sa našli v tomto jarnom type, tak verte, že Vám pristanú pastelové tóny - ružová, broskyňová, teplá hnedá, smotanová, zelená, tyrkysovo svetlá až akvamarínová modrá, džínsová modrá, korálovo červená - to sa týka  líčenia, aj oblečenia.  Odtieň makeup je v spodných odtieňov beige rady. Šperky si zaobstarajte z tyrkysu, modrého zafíru, slonoviny prípadne biele perly a zlato. Pozor na striebro, platinu a či studenú oceľ.

Letný typ

Človek by si myslel, že leto je teplé a tak i tento typ bude v teplých tónoch. No opak je pravdou. Pleť u týchto ľudí, má chladný podtón s ružovkastým vo veľmi výnimočných prípadoch olivový nádych a pôsobí krehko. Pehy na nej nenájdeme, no často sa vyskytujú materské znamienka. Opaľuje sa síce dobre, ale vždy iba do svetla. Ak chceme docieliť tmavo hnedé opálenie, sme odkázané na nástrek :-) Pôvodná farba vláskov je platinová blond, popolavá a v týchto odtieňoch je zastúpená i v tmavších verziách, čiže napr. tmavo popolavo hnedá. Oči sa vyznačujú šedými studenými pigmentami, vždy v odtieňoch modrej prípadne zelenej. Z hnedých odtieňov nájdeme dúhovku jedine tmavo hnedú až takú akoby do čierna.

Celkový vzhľad doplnia pery jemne ružové s chladným akoby modrastým podtónom. Letnému typu odporúčame líčenie a oblečenie v ľadovej modrej a zelenej farbe, striebornej, fialovej, sivej prípadne perleťovej. Šatník môžeme oživiť chladnou červenou, modrou /napr. námornícky štýl/, ružovou a šedou. Make-up aplikujeme z rady Ivory väčšinou vo vrchných tónoch a vlasy často farbíme práve na studenú bielu blond, aktuálne modernú šedú a všetky odtiene ľadovej čokolády až po čiernu. Šperky si vyberajte z polodrahokamov ako je rubín, granát, modrý opál, akvamarín, ružové alebo šedé perly, biele zlato, striebro, dokonca oceľ a platina.

Jesenný typ

Jesenný typ sa vyznačuje teplými tónmi. Jesenné ženy majú pleť svetlú, trošku slonovinovú, prípadne zlato béžovú alebo broskyňovú. Často na nej nájdeme výrazné zlatohnedé pehy. Napriek snedšiej pleti sa pokožka celkovo opaľuje horšie. Tiež vlasy sú v teplých tónoch, medové, často u týchto žien nájdeme všetky ryšavé a červené odtiene so zlatým leskom. Oči sa vyznačujú výlučne hnedými odtieňmi, prípadne jemne zelené. Dominantou tohto typu sú výrazné sýto červené pery. Toto je často hlavný určujúci znak pri tomto type.

Jesenné ženy učíme na minikurzoch líčenia používať teplé zemité tiene, zlaté, orieškové, medové, marhuľkové. Make-up je vždy v tónoch svetlej beige a vlasy vždy, vždy iba v odtieňoch červenej, ryšavej a svetlo hnedej. Pozor na čiernu, tá by Vás úplne zostarla a sivá blond by zvýraznila vrásky a pleť by pôsobila akoby po chorobe:-(

Šperky Vám pristanú z prírodným materiálov ako je drevo, rohovina, jantár, rôzne ozdoby z peria a koralov. Vašu krásu zvýraznia žltkasté perly a určite žlté zlato.

Zimný typ

Zimný typ je veľmi výrazný a ľahko odlíšiteľný - typická snehulienka prípadne chladná olivová južanská kráska. Pleť je síce takmer priesvitná, jemnulinká a má modrastý podtón, no pritom sa extrémne ľahko a rýchlo opaľuje, bez “vyskočenia” pieh. Vlásky sú sýto tmavo hnedé, hnedočierne, čierne s namodravým odtieňom. Z očí na nás hľadí ľadovo modrá a šedo fialová farba, ktorá sa pri južankách zamieňa na tmavo hnedú až orieškovú, ale studenú farbu. Pery sa tiež vyznačujú modrastým podtónom.

Zimnému typu pristane ľadovo modrá, biela, čierna, sýto červená, fialová, ružová prípadne neutrálne béžová farba a to v obliekaní aj v líčení. Odtieň make-up je zvyčaje Ivory v horných tónoch a vlasy odporúčame s výraznou pigmentáciou, sýte a so studeným odleskom. Krásu podčiarknu šperky z ónyxu, smaragdu, chladne biele perly, striebro, platina a tiež biele zlato.

Kontakt

Salón Camellia, s.r.o.
M. R. Štefánika 13
017 01 Považská Bystrica
el.: +421 940 62 19 96
E-mail: info@galeriakrasy.sk
Prejsť na kontakt

Kontakt

Galéria krásy a zdravia Camellia s.r.o.
M. R. Štefánika 13
017 01 Považská Bystrica
Tel.: +421 948 21 78 21
E-mail: info@galeriakrasy.sk
Prejsť na kontakt

Sledujte nás naFacebooku